Strażacy zapraszają do siebie


Kościańscy strażacy po raz kolejny wyszli z inicjatywą pod nazwą "Otwarta strażnica". W każdą drugą niedzielę miesiąca wszystkich chętnych zapraszają w swoje progi.

Szli w marszu przebrani za anioły i świętych

 
W przeddzień Wszystkich Świętych w kilku miejscowościach naszego regionu zorganizowano Marsze Świętych, które są alternatywą dla zabaw Halloween. Parafia Ducha Świętego w Kościanie już po raz trzeci wyszła z taką propozycją.

Ukradł auto, bo nie chciało mu się chodzić piechotą


21-latek z powiatu kościańskiego wykazał się dużą fantazją. Szedł akurat z uroczystości zorganizowanej w domu kolegi do oddalonego o kilka kilometrów domu i poczuł, że nie ma dalej ochoty iść pieszo. I choć nie posiada prawa jazdy ukradł stojący przy drodze samochód.

Strażacy ćwiczyli w byłej rzeźni (galeria)

 
Kościańscy strażacy zyskali nowe miejsce ćwiczeń. To teren i budynki byłych zakładów mięsnych w Kościanie. Wczoraj (28 X) próbowali tam swoich sił w gaszeniu pożarów wewnętrznych.

Szóstka w Kiełczewie

 
W kolekturze w Kiełczewie pod Kościanem padła szóstka. Wygrana wynosi ponad 4, 3 mln zł. O nowym milionerze wiadomo niewiele, jedynie tyle, że wybrał metodę systemową, zaznaczając więcej niż 6 liczb w zakładzie, dzięki czemu znacznie zwiększył swoje szanse na wygraną.

Odszedł Jan Moczyński

Niespodziewanie, w piątek 23 października zmarł Jan Moczyński. Człowiek szanowany w Kościanie, wirtuoz gry na akordeonie, zapalony wędkarz. Miał 63 lata.

Wędrówki z Panem Tadeuszem (galeria)

 
Goście, którzy skorzystali z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie mieli okazję spotkać się z Andrzejem Kuźmińskim autorem książki „Wędrówki z Panem Tadeuszem”.

Jedenasty przegląd artystyczny niepełnosprawnych (galeria)

 
Piętnaście zespołów wystąpiło w XI Przeglądzie Artystycznym Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Kościańskim Ośrodku Kultury. Artyści przyjechali z: Kościana, Włoszakowic, Gostynia, Lwówka, Mościszek, Konina, Grodziska Wielkopolskiego, Leszna, Krzywinia, Piasek i Jarogniewic.

Rozpoczęli kolejny rok akademicki (galeria)

 
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kościanie zainaugurował kolejny, jedenasty już rok akademicki. Przed studentami 13 wykładów ogólnych i zajęcia w kilkunastu sekcjach do wyboru. Do tej pory największym zainteresowaniem cieszyła się sekcja turystyki pieszo-rowerowej do której należy ponad sto osób.

Golf wpadł do rowu i dachował (galeria)


22-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego kierująca volkswagenem golfem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała do rowu, a następnie dachowała. Kobietę z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu przewieziono do szpitala.

PRZEGLĄD SAMORZĄDOWY

Mało czasu na koalicję

{youtube}Z-E53s4O0ws{/youtube} Polecamy rozmowę ze Sławomirem Szczotem, przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna. Pytamy m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w...

Rozmowa ze Sławomirem Szczotem – zapowiedź

{youtube}9ir_zf48DMM{/youtube} Pytam m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w mieście, jakie  ma pomysły na wydatki budżetowe w 2016 roku, dlaczego...

CYNK OD CZYTELNIKOW

Bieg po pasach?

Chcąc przejść przez skrzyżowanie Al. Konstytucji 3 Maja z Al. Jana Pawła II przy Trapezie trzeba iść bardzo szybko, a i tak daje to szansę pokonania tylko jednego pasa jezdni, bo zielony sygnał dla pieszych trwa naprawdę krótko.