Będą się promować w Poznaniu

 

Dzięki Poznańskiemu Towarzystwu Przyjaciół Gostyń i ziemia gostyńska będą prezentowane w Poznaniu. To kolejne spotkanie z cyklu„Wielkopolskie miasta i powiaty”. 

Patriotycznie w ośrodku kultury


W Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" zapanują w najbliższych dniach nastroje patriotyczne. Wszystko za sprawą zapowiadanego przeglądu piosenki patriotycznej i wieczornicy tematycznej.

Kabarety w rytmach disco-polo


Można się świetnie bawić w swojskich rytmach. Zwłaszcza, jeśli są to parodie. W Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbył się Kabareton pod hasłem „Disco Polo Show”, na który zaproszono placówki pomocy społecznej z powiatów: gostyńskiego, rawickiego, kościańskiego.

Przejazd kolejowy do remontu


W czwartek 12 listopada rozpocznie się remont przejazdu kolejowego na ul. Poznańskiej w Gostyniu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434. Wymieniona zostanie nawierzchnia kolejowa i drogowa.

Niepełnosprawne dzieci uczą się pływać


Piętnastu podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Kasia” z Gostynia uczestniczyło w trzymiesięcznych zajęciach terapeutycznych na pływalni „Na fali”.  Metodą Halliwick uczono niezależnego (od opiekuna) poruszania się w wodzie i pływania.

Budują most o unikatowej technologii


Na trasie Gostyń-Grabonóg budowany jest nowy żelbetonowy most o unikatowej konstrukcji. Powstaje według amerykańskiej technologii.

Głosowanie tylko do jutra

Tylko do jutra 21 października można jeszcze oddawać głosy w gostyńskim budżecie obywatelskim. Można wybierać spośród 12 propozycji. 

Nowy aparat RTG w gostyńskim szpitalu


Gostyński szpital się unowocześnia. Ostatnio zmodernizowano pracownię roentgenowską. Inwestycja była koniecznością. Od kilku miesięcy bowiem szpitalna pracownia była nieczynna.

Biznesmen z Ponieca najlepszym młodym przedsiębiorca w Polsce


Erwin Garbarczyk został laureatem nagrody „Młody Przedsiębiorca Roku 2015” podczas V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbył się w Katowicach.

Śmierć na łuku drogi

Tragedia na drodze Gostyń – Poniec. Mieszkaniec powiatu jarocińskiego zginął w wypadku samochodowym. Jego ford focus uderzył w drzewo.

PRZEGLĄD SAMORZĄDOWY

Mało czasu na koalicję

{youtube}Z-E53s4O0ws{/youtube} Polecamy rozmowę ze Sławomirem Szczotem, przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna. Pytamy m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w...

Rozmowa ze Sławomirem Szczotem – zapowiedź

{youtube}9ir_zf48DMM{/youtube} Pytam m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w mieście, jakie  ma pomysły na wydatki budżetowe w 2016 roku, dlaczego...

CYNK OD CZYTELNIKOW

Bieg po pasach?

Chcąc przejść przez skrzyżowanie Al. Konstytucji 3 Maja z Al. Jana Pawła II przy Trapezie trzeba iść bardzo szybko, a i tak daje to szansę pokonania tylko jednego pasa jezdni, bo zielony sygnał dla pieszych trwa naprawdę krótko.