4,5 promila u rowerzysty

Wschowscy policjanci zatrzymali w ciągu kilku dni sześciu kierowców, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Rekordzistą był 35-letni rowerzysta, u którego stwierdzono aż 4,5 promila!

Grube ryby wpadają rzadko

Sławscy policjanci, wraz z pracownikami Społecznej Straży Rybackiej, zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie łowił ryby na Jeziorze Sławskim.

Trzy osoby nie żyją

Wczoraj (12 X) o godzinie 18.39 w bloku wielorodzinnym w Starych Drzewcach wybuchł pożar. Trzy osoby nie żyją, a cztery osoby, w tym 7 - letnie dziecko trafiły do szpitala.

Tragiczny pożar w Starych Drzewcach

W poniedziałek (12 X) o godzinie 18.39 w bloku wielorodzinnym w Starych Drzewcach wybuchł pożar. Trzy osoby nie żyją, a cztery osoby, w tym dziecko trafiły do szpitala.

Śladem świętego Jakuba

Stowarzyszenie Czas A.R.T. zorganizowało wczoraj ( 10 X) i zaprasza dziś ( 11 X)  na wspólne wędrowanie i poznawanie szlaku św. Jakuba. Wczoraj uczestnicy pokonywali trasę ze Wschowy do Osowej Sieni, dziś pójdę ze Wschowy do Konradowa.

Wystaw się na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Choć do Świąt Bożego Narodzenia zostało wiele czasu gmina Wschowa już teraz rozpoczyna przygotowania do tego wyjątkowego okresu. Wystawcy zainteresowani bezpłatnym udziałem w Jarmarku Bożonarodzeniowym, organizowanym przez Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, mają czas na zgłoszenie się do 13 listopada br.

Zadowoleni z sezonu

Wschowscy policjanci podsumowali sezon letni 2015. Dzięki skoordynowanej pracy wielu służb okres letniego wypoczynku  w powiecie wschowskim uznano za bardzo bezpieczny.

Sezon wciąż trwa

Dziś ( 11 X) Klub Turystyki Rowerowej Horyzont działający przy Stowarzyszeniu Turystycznym Ziemi Wschowskiej organizuje wyprawę Rower Cross czyli ekstremalną jazdę po Wzgórzach Pszczółkowskich.

Pobiła rekord Guinnessa

Pochodząca ze Wschowy Marta Górka ( z lewej), trenerka personalna i kulturystyki pobiła rekord Guinnessa. Z ciężarkami w rękach i masce ograniczającej dopływ tlenu trzykrotnie wdrapała się na Wielką Krokiew. Wszystko po to, by udowodnić, że sport mogą uprawiać także osoby chorujące na astmę.

“Żydowskie Motywy” po raz trzeci

Dziś ( 7 X) w ramach pofestiwalowych spotkań związanych z 11 Międzynarodowym Festiwalem Filmowym „Żydowskie Motywy” Stowarzyszenie Czas A.R.T zaprasza do Wschowy na seans filmowy. Tym razem będzie można obejrzeć obraz  Rafaela Lewandowskiego zatytułowany „Minkowski/ Saga”.

PRZEGLĄD SAMORZĄDOWY

Mało czasu na koalicję

{youtube}Z-E53s4O0ws{/youtube} Polecamy rozmowę ze Sławomirem Szczotem, przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna. Pytamy m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w...

Rozmowa ze Sławomirem Szczotem – zapowiedź

{youtube}9ir_zf48DMM{/youtube} Pytam m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w mieście, jakie  ma pomysły na wydatki budżetowe w 2016 roku, dlaczego...

CYNK OD CZYTELNIKOW

Bieg po pasach?

Chcąc przejść przez skrzyżowanie Al. Konstytucji 3 Maja z Al. Jana Pawła II przy Trapezie trzeba iść bardzo szybko, a i tak daje to szansę pokonania tylko jednego pasa jezdni, bo zielony sygnał dla pieszych trwa naprawdę krótko.