Zatrzymano złodzieja rowerów

 
Górowska policja zatrzymała 18-letniego złodzieja rowerów. Młody mężczyzna, mieszkaniec Góry, ukradł w sumie pięć jednośladów o łącznej wartości niemal 5 tys. zł.  W ręce stróżów prawa wpadł też 37-letni paser, mieszkaniec gminy Góra, który handlował skradzionymi rowerami.

Górowianka zagra w “M jak miłość”

 
Do obsady najpopularniejszego od lat polskiego serialu „M jak miłość” wkrótce dołączy Katarzyna Hołtra z Góry. Na ekranie zobaczymy ją już we wrześniu. Wcieli się w postać mecenas Weronika Urbańska, w którą wcieli się Katarzyna Hołtra?

17-latek usłyszał kilka zarzutów

 
W ręce górowskich stróżów prawa trafił 17-letni mieszkaniec gminy Niechlów, który podejrzany jest o kradzież 200 l paliwa, piłek z obiektu sportowego oraz posiadanie i udzielanie narkotyków.

Bieg z policją, będą utrudnienia

W sobotę (29 VIII)  o godzinie 16.00 rozpocznie się  w Górze doroczny Bieg z Policją. W związku z tym wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

Kto przejmie pacjentów?

Mieszkańcy powiatu górowskiego zastanawiają się, gdzie będą mogli korzystać z pomocy medycznej po zamknięciu dwóch oddziałów szpitala w Górze. Niewykluczone, że więcej osób skieruje swoje kroki chociażby do Leszna.

Stos balotów poszedł z dymem

Prawdopodobnie podpalenie było przyczyną dużego pożaru w powiecie górowskim. Między Osetnem a Golą Górowską spaliło się około 900 balotów słomy. To był jeden z większych pożarów tego lata w tym powiecie.

Świetlica będzie jak nowa

W ciągu dwóch miesięcy ma zostać przebudowana świetlica wiejska w Wierzowicach Wielkich. Gmina Góra przekazała właśnie plac budowy firmie, która zajmie się wykonaniem tego zadania. 

34-latek śmiertelnie potrącony

 
34-letni mężczyzna, mieszkaniec Lubina, w sobotnią (1 VIII) noc został śmiertelnie potrącony na drodze Kietlów – Luboszyce w gminie Jemielno.

Mierzył do policjanta

Policjanci z górowskiej komendy zatrzymali  mężczyznę, który posiadał bez wymaganego zezwolenia broń palną gazową kaliber 9 mm.

Nie dała się oszukać

Mieszkanka Góry nie dała się oszukać mężczyźnie, który zadzwonił do niej i podając się za jej syna, powiedział, że pilnie potrzebuje pieniędzy. O próbie oszustwa powiadomiła policję.

PRZEGLĄD SAMORZĄDOWY

Mało czasu na koalicję

{youtube}Z-E53s4O0ws{/youtube} Polecamy rozmowę ze Sławomirem Szczotem, przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna. Pytamy m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w...

Rozmowa ze Sławomirem Szczotem – zapowiedź

{youtube}9ir_zf48DMM{/youtube} Pytam m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w mieście, jakie  ma pomysły na wydatki budżetowe w 2016 roku, dlaczego...

CYNK OD CZYTELNIKOW

Bieg po pasach?

Chcąc przejść przez skrzyżowanie Al. Konstytucji 3 Maja z Al. Jana Pawła II przy Trapezie trzeba iść bardzo szybko, a i tak daje to szansę pokonania tylko jednego pasa jezdni, bo zielony sygnał dla pieszych trwa naprawdę krótko.