Polonia znów liderem

5

Polonia Leszno, która prowadziła niemal od początku sezonu tydzień temu straciła pierwsze miejsce na rzecz Rawii Rawicz. Szybko jednak na szczyt tabeli powróciła. Polonia pokonała bowiem Sokoła Kaszczor 1:0, a Rawia w takim samym stosunku uległa Wielkopolance Szelejewo.

Mecz w Wilkowicach, gdzie swoje mecze rozgrywają w bieżącym sezonie piłkarze z Leszna toczył się od początku pod dyktando gospodarzy, którzy rozgrywali całkiem dobre, ale mało skuteczne spotkanie.

Znów były problemy ze sfinalizowaniem akcji i trafieniem do siatki rywala. Stało się to dopiero w 75 minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym do bramki Sokoła trafił Sebastian Mocek. Była to bramka na miarę trzech punktów i pierwszego miejsca w tabeli.

Zagraliśmy według mnie bardzo dobre spotkanie. Wiele akcji było ładnych, przemyślanych, ale szwankowała skuteczność. Dobra jest i ta jednak bramka, bo ona dała nam trzy punkty – powiedział Jerzy Radojewski, trener Polonii Leszno.

Rawia pomimo, że była równorzednym rywalem dla Wielkopolanki, to musiała zejść z boiska w Szelejewie pokonana. Bramkę w meczu dla gospodarzy strzałem z około 18 metrów zdobył Norkiewicz w 20 minucie spotkania.

Obie drużyny miały kilka kolejnych okazji, ale i tutaj celowniki nie były dobrze nastawione i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem miejscowych piłkarzy.

Komplet wyników XIII kolejki:

Polonia Leszno – Sokół Kaszczor 1:0

Wielkopolanka Szelejewo – Rawia Rawicz 1:0

Rywal Ewmar Kurza – Ruch Bojanowo 7:2

Orkan Chorzemin – PKS Racot 2:1

Brenewia Wijewo – Juna Trans Stare Oborzyska 2:1

Zjednoczeni Pudliszki – Kłos Garzyn 0:2

Grom Wolsztyn – Wisła Borek 2:3

Krobianka Krobia – Pogoń Śmigiel 1:1

W tabeli prowadzi Polonia Leszno – 26 punktów, przed Rawią Rawicz – 24 punkty oraz Wisła Borek – 23 punkty. (andre/fot.andre).