Odmłodzony Astromal Szawer

4

Klub w głównej mierze chce postawić na młodzież. Tej w Lesznie nie brakuje. LKS Astromal Szawer może pochwalić się aż około 30-osobową grupą takich zawodników. To oni mają stanowić o sile zespołu w najbliższych latach.

W sezonie 2007 w drużynie z Leszna na pewno nie ujrzymy już Przemysława Kwapicha (na zdjęciu), który postanowił zakończyć karierę zawodniczą. Co najwyżej sporadycznie (w miarę potrzeby) zespół z Leszna wzmocnią: Marcin Szymański oraz Dariusz Pilas.

Wspomniana dwójka zawodników chce zaistnieć w lidze angielskiej, która będzie dla nich priorytetem. Ze starej gwardii w Lesznie zostanie jedynie Maciej Ganczarek. Resztę składu uzupełnić ma w głównej mierze młode pokolenie zawodników, wychowanków klubu.

Zdajemy sobie sprawę, że trudno będzie nam o takie sukcesy, jakie zanotowaliśmy w zakończonym sezonie. Stawiamy na młodzież, bo to młodzi zawodnicy mają być naszą przyszłością. Po tych zmianach będziemy walczyć o utrzymanie w lidze – powiedział Piotr Banasik, prezes LKS Astromal Szawer Leszno.

Zespół tradycyjnie do sezonu przygotowywał się będzie na sali gimnastycznej jednostki wojskowej w Lesznie, siłowni oraz w terenie. Zajęcia prowadzić będą: Miłosz Sibilski oraz Jerzy Kobylański. (andre/fot.andre).