Czy kryzys obniży ceny ziemi w Lesznie?

13
 
    W ubiegłym roku magistrat sprzedał 23 działki budowlane, głównie na osiedlu Grzybowo. Średnia cena metra kwadratowego wyniosła aż ok. 193 zł. Statystykę zawyżyła transakcja na nieruchomość przy al. 21 października, gdzie wylicytowano aż 770 zł/m2. Gdyby jej nie uwzględniać, to przeciętnie metr ziemi kosztował 160 zł i było to o 50 zł więcej niż w 2007 r.

    Magistrat zbył także dziewięć działek pod usługi. Dwie z nich kupił leszczyński przedsiębiorca Waldemar Ciesiółka, który realizuje dwie duże inwestycje – galerią handlową w rejonie ul. 17 Stycznia i przebudowę salonu samochodowego na osiedlu Rejtana. Najdrożej – po 480 tys. zł/m2 – sprzedano grunt przy ul. Rejtana. 

    – W tym roku planujemy m.in. sprzedaż ostatnich 30 należących do miasta działek budowlanych na osiedlu Grzybowo. Pod koniec ubiegłego roku nie obserwowaliśmy jeszcze załamania na rynku nieruchomości, ale psychoza związana z kryzysem jest coraz większa. Im więcej się o tym będzie mówić, tym bardziej rynek ten zostanie rozregulowany –
twierdzi Jolanta Jankowiak, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami Urzędu Miasta Leszna. (ram)