Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę

3

 

 

Wczoraj (czwartek, 29 kwietnia) policjanci w pociągu relacji Poznań – Wrocław zatrzymali 27-letniego leszczynianina, podejrzanego o zgwałcenie 8-letniej dziewczynki w jej mieszkaniu w Lesznie. Gwałcicielowi pomagała  w ucieczce 16-letnia dziewczyna. Zamierzał wsiąść we Wrocławiu do samolotu i uciec za granicę. 

W pociągu stawiał opór, został obezwładniony i przewieziony na policję. Dziś (piątek, 30 kwietnia) został przesłuchany przez prokuratora.

Życiu dziewczynki nic nie zagraża. Do gwałtu doszło w środę, 28 kwietnia w jednym z leszczyńskich mieszkań. Ośmiolatkę zgwałcił były mąż jej matki. Dziewczynka trafiła na pogotowie, lekarz natychmiast powiadomił policję. Dzięki temu zwyrodnialca udało się zatrzymać.

Wiadomo, że tuż po gwałcie ukrywał się w Lesznie, potem w Poznaniu. Wreszcie, z pomocą młodej dziewczyny, próbował zbiec za granicę.

Ze względu na szczególnie drastyczny i intymny charakter sprawy nie możemy ujawnić więcej szczegółów – zaznacza Piotr Rosiński, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Lesznie.

(maks)