Kołodziej zdobył Złoty Kask

5

To był teatr jednego aktora. Kołodziej jeździł jak w transie. Drugi z leszczynian Jarosław Hampel rozpoczął zawody nieszczególnie. Po trzech pierwszych biegach miał tylko trzy punkty. Dopiero w dwóch ostatnich wyścigach pokazał klasę. W sumie wywalczył 9 punktów (1,2,0,3,3), co dało mu 6 miejsce.

Dodajmy, że obok Kołodzieja na podium stanęli: Piotr Protasiewicz (Falubaz) oraz Krzysztof Kasprzak, wychowanek Unii Leszno, a obecnie reprezentant Tauronu Azoty Tarnów. Obaj zgromadzili po 11 punktów.

Tuż za podium znaleźli się Adrian Miedziński (Unibax Toruń) i Grzegorz Zengota (Falubaz). Ta dwójka zawodników wywalczyła po 10 ,,oczek"

Impreza w Zielonej Górze miała wyłonić kolejną trójkę zawodników, która reprezentować będzie Polskę w eliminacjach do przyszłorocznego Grand Prix.

Jako, że imprezę wygrał Janusz Kołodziej, który taką kwalifikację już ma, to o tym kto otrzyma nominację zadecyduje GKSŻ. Nie jest jednak wykluczone, że będzie to trójka zawodników z miejsc 2-4. (andre/fot.archiwum).