Kolejne powroty do Polonii?

6

Matuszewski grał ostatnio w Calisii, a wcześniej w Jarocie. W Kaliszu pożegnano się z kilkoma piłkarzami, w tym z byłym Polonistą.

Jestem już po słowie z piłkarzem i wiele wskazuje na to, że będzie u nas grał. Wiąże się to z wykupem karty zawodnika, która kosztuje trzy tysiące złotych – mówi Aleksiej Tiereszczenko, trener Polonii 1912 Astromal Leszno.

Miejsce w Legnicy stracił Piotr Kucharzak. Tutaj także szanse na pozyskanie wychowanka Polonii są bardzo duże, choć zawodnik mieszka w Lubinie.

Myślę, że wszystko da się załatwić, choć tutaj w grę wchodzi wypożyczenie z Miedzi. Klub nie chce się definitywnie pozbywać tego piłkarza – kontynuuje Tiereszczenko.

Trzecim powrotem ma być osoba Bogumiła Ceglarka, który ostatnio biegał po A-klasowych boiskach, a konkretnie reprezentował barwy Ruchu Bojanowo.

,,Ceglar" jest już na ostatnim roku studiów w Lesznie i będzie miał teraz więcej czasu na treningi. Dojść powinien też zapowiadany wcześniej Klaudiusz Kaźmierczak z Obry 1912 Kościan. 

Przypomnijmy, że wcześniej do drużyny dołączyli inni byli Poloniści, czyli Artur Krawczyk i Karol Miś.

Około 10 stycznia w Lesznie ma się też pojawić dwóch Ukraińców: obrońca i napastnik. Trener ponadto szuka jeszcze jednego środkowego obrońcę, a także młodego bramkarza. 

Szkoleniowiec Polonii chciałby także, by wiosną grał jeszcze w jego drużynie Marcos da Silva Bonfim, który wciąż trenuje w Lesznie.

Pojawiły się co prawda oferty dla Brazylijczyka z Węgier i Słowacji, ale wiele wskazuje na to, że w rundzie rewanżowej pomoże naszemu III-ligowcowi.

Spore zainteresowanie Serhijem Shapovalem przejawia Mołdawski klub ekstraklasy, aktualny lider FK Sheriff Tiraspol. Zawodnik Polonii wystąpił ostatnio w dwóch meczach sparingowych tej drużyny i ma sporą szansę na angaż.

Generalnie zawsze mówiłem, że chcemy grać chłopakami stąd. Po to też ściągamy byłych zawodników Polonii, którzy utożsamiają się z tą drużyną. W dalszej kolejności patrzymy na ludzi z zewnątrz. Jednego jestem pewien, będziemy mieć wiosną dobrą drużynę – mówi z przekonaniem Tiereszczanko.

Trener ma już w notesie także układ gier sparingowych. Będzie aż 14 takich test-meczów, w tym z takimi zespołami jak: GKS Bełchatów, Podbeskidzie Bielsko-Biała, KS Polkowice i prawdopodobnie Zagłębie Lubin.

Będzie też kilka spotkań z lokalnymi rywalami, w ramach sąsiedzkiej współpracy. Drużyna trenowała jeszcze między świątami. Teraz dostała kilka dni wolnego. Wznowienie treningów nastąpi 9 stycznia. (andre/fot.archiwum).