Warto przeczytać w Panoramie! (wideo)

5

Od jutra w sprzedaży nowy numer Panoramy Leszczyńskiej. Tradycyjnie sporo w niej interesujących tekstów, kontrowersyjnych tematów, a także redakcyjnych plebiscytów. Zachęcamy do lektury! Zobacz zapowiedź wideo.

 

{youtube}H5olpEaUY60{/youtube}

Polecamy wybrane artykuły: 

PRAWDA O ŚMIERCI ŻUŻLOWCA

W kwietniu 1956 roku polska reprezentacja żużlowa rozgrywała w Wiedniu mecz z Austrią. Na torze zginął Zbigniew Raniszewski. Uderzył w… betonowe schody dla publiczności. Z tragicznego wydarzenia pozostał 7-sekundowy, wstrząsający film, który można obejrzeć w internecie. Rodzina żużlowca do dzisiaj walczy o ujawnienie prawdy o kulisach tego meczu.

POGWAŁCONY GŁOS PROWINCJI

Czy od 1 lipca sądy rejonowe w Gostyniu, Kościanie, Rawiczu oraz Wschowie przestaną istnieć? Wiele na to wskazuje, bo ich likwidację zakłada projekt rozporządzenia przygotowany w ministerstwie sprawiedliwości. Samorządowcy są oburzeni.

CZY DELFINY ZAŚPIEWAJ¡ DLA KARINY?

Karina z Leszna ma pięć lat i jest chora na porażenie mózgowe. Nie mówi. Rodzice wierzą, że dzięki delfinoterapii, którą przeprowadza się w Turcji, to się zmieni. Koszt dwutygodniowego wyjazdu w ramach którego przewidziano 10 sesji z delfinami, to 18 tys. złotych. Trwa zbiórka plastikowych nakrętek na ten cel. Czasu jest mało, bo leczenie trzeba rozpocząć przed szóstym rokiem życia dziecka.

KRÓTKI FILM O ZABIJANIU

O tym wydarzeniu mało kto pamięta. 11 maja 1950 roku w gostyńskim kinie odbył się proces pokazowy, na który ściągnięto ludzi z całego miasta. Przy pełnej sali odczytano wyrok na ośmiu nastolatków. Zostali ukarani za to, że mieli odwagę myśleć inaczej. Władza pokazała, że nie żartuje.

ROM Z DŁUGA BRODA

Zbigniew Waleryś, górowianin, aktor Teatru Polskiego w Poznaniu, gra jedną z głównych ról w najnowszym filmie małżeństwa Krauze – ,,Papusza''. Do roli przygotowywał się kilka miesięcy. W tym czasie zapuścił długą brodę, uczył się gry na harfie oraz języka i kultury romskiej.

 

KUP E-WYDANIE NASZEGO TYGODNIKA