Wakacyjny raj - mamy zwycięzcę!

5


Nasz redakcyjny plebiscyt „Wakacyjny Raj”, na najpopularniejszy ośrodek wypoczynkowy w regionie, wygrał ośrodek „Słoneczko” w Wieleniu – najmłodszy z wszystkich uczestników. Właśnie w tym sezonie wakacyjnym rozpoczął działalność. Jak przyznaje jego właściciel – Łukasz Wojciechowski – do połowy czerwca nie miał jeszcze żadnej rezerwacji, ale po stworzeniu strony internetowej i zamieszczeniu na niej zdjęć ośrodka, jego telefon po prostu nie przestawał dzwonić.

– Cieszę się, że udało mi się zdobyć uznanie klientów. Mam już takich, którzy w tym krótkim czasie trzykrotnie zdecydowali się mnie odwiedzić. To dla mnie największy dowód uznania i sympatii – podkreśla Łukasz Wojciechowski.

Śpiewy na pobudkę

Ośrodek wypoczynkowy „Słoneczko” znajduje się w samym centrum Wielenia. Usytuowany jest na działce z bezpośrednim dostępem i malowniczym widokiem na Jezioro Wieleńskie. Niezwykłe okoliczności przyrody z pewnością pozwalają odpocząć i koją nerwy, nadszarpnięte codziennymi stresami.

– Goście mają zapewniony u nas szum sosen sprowadzający sen i poranne ptasie śpiewy na pobudkę – zapewnia właściciel „Słoneczka”.

Warto też zaznaczyć, że dbając o bezpieczeństwo wypoczywających cały teren ośrodka, łącznie z parkingiem, ogrodzono. Wjazdy i wejścia są dostępne jedynie dla gości i obsługi.

Ośrodek ma w swojej ofercie: domki tzw. holenderskie (z salonem i aneksem kuchennym, 2 lub 3 sypialniami, łazienką z prysznicem, tarasem) oraz drewniane dwupoziomowe (z salonem, aneksem kuchennym, łazienką, tarasem i jedną sypialnią), a także pokoje 2, 3–osobowe. W sumie jednocześnie może tu wypoczywać 60 gości.–

Wieleń jako miejscowość wypoczynkowa ma wiele atutów. Niestety, jeśli chodzi o bazę noclegową, jest jeszcze sporo do zrobienia. Sam słyszałem nieraz, jak ludzie narzekali na standard wynajmowanych pokoi czy domków. Dlatego od początku założyłem sobie, że u mnie dostaną wszystko, co najlepsze, a do tego pachnące nowością. Człowiek na wakacjach powinien być dopieszczony – uważa Ł. Wojciechowski.

Goście się nie nudzą

Poza tym znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu wodnego. Są kajaki, łódki wędkarskie oraz rowery wodne, w tym te typu cabrio, które dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi przyciągają najmłodszych niczym magnes.

– Są duże, bezpieczne i przystosowane dla czterech osób. Z myślą o dzieciakach specjalnie je okleiliśmy i nadaliśmy im imiona. Dwa otrzymały imiona moich bratanków – Piotrek i Maksio, a trzeci jednego z bohaterów z ich ulubionej bajki „Tomek i przyjaciele” – wyjaśnia Łukasz Wojciechowski. – Dla najmłodszych mamy też plac zabaw, a dla nieco starszych boisko do gry w siatkówkę.

Osoby, które preferują aktywny wypoczynek, mogą tu również skorzystać z wielu oznaczonych szlaków pieszych i rowerowych. Większość z nich wiedzie leśnymi duktami. Spacer czy przejażdżkę można połączyć ze zbieraniem grzybów i owoców, bo tutejsze lasy są bogate w runo leśne.

Wieleń to także raj dla wędkarzy – dodaje właściciel „Słoneczka”. – Jezioro obfituje w leszcza, karpia, płoć, lina, wzdręga, krąpia i ukleję, a z gatunków drapieżnych możemy pochwalić się licznie występującymi sandaczami i węgorzami.

Właściciel jest dj-em

Właścicielem ośrodka „Słoneczko” jest młody człowiek, 24-letni Łukasz Wojciechowski, który w ubiegłym roku skończył studia. Jest absolwentem budownictwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pochodzi z Wolsztyna, gdzie znajduje się jego dom rodzinny, ale od około 10 lat życie jego rodziny koncentruje się wokół Wielenia.

– Mam do tej miejscowości wyjątkowy sentyment. Zawsze przyjeżdżaliśmy nad tutejsze jezioro. W końcu rodzice kupili tu dom, w którym z każdym rokiem zaczęliśmy spędzać coraz więcej czasu. Sami nie zauważyliśmy, kiedy nasze życie przeniosło się z Wolsztyna do Wielenia – wyznaje Łukasz Wojciechowski. – Śmiało mogę powiedzieć, że wszyscy mnie tu znają i mam nadzieję, że większość przynajmniej lubi.

– Lubią, lubią i wszyscy zapraszają do siebie, zwłaszcza właściciele klubów i dyskotek, bo Łukasz jest też dj-em. Świetnie gra i na zabawę z nim zawsze przychodzi wiele osób – komplementuje szwagra Natalia Wojciechowska, żona jego starszego brata.

– Żałuję, że nie wziąłem też udziału w drugim plebiscycie „Panoramy Leszczyńskiej” na najlepszego didżeja, kto wie, może też miałbym szansę na wygraną? – śmieje się właściciel ośrodka „Słoneczko” znany też jako dj Młody.

Z Unią i rodziną

Świeżo upieczonemu absolwentowi studiów nie udałoby się pewnie otworzyć i prowadzić ośrodka wypoczynkowego, gdyby nie pomoc rodziny i… Unii Europejskiej.

– Nie ukrywam, że wybudowanie od podstaw ośrodka, bo ta działka nie licząc dwóch, starych budynków, była w zasadzie pusta, to ogromne koszty. Na szczęście dziś życie stawia przed młodymi ludźmi wiele możliwości zdobycia naprawdę dużego wsparcia finansowego. Grzech z nich nie skorzystać. Wybrałem jeden z unijnych programów pomocowych i udało się. Otrzymałem dotację pokrywającą połowę wydanych środków – zaznacza Ł. Wojciechowski.

Dj Młody podkreśla też, że pomoc otrzymał i wciąż otrzymuje ze strony najbliższych. Nie tylko tą finansową, ale też merytoryczną. Cała rodzina trzyma kciuki za jego przedsięwzięcie i w razie potrzeby służy pomocą.

– Na razie ośrodek jest stosunkowo mały. Oprócz jednego pracownika gospodarczego i sprzątaczki staram się sam nad wszystkim panować. Daje mi to szansę poznania klientów, a także ich ewentualnych uwag i sugestii. To dla mnie ważne, bo nie zamierzam spocząć na laurach. Mam już pewne pomysły. Chciałbym, aby w pobliżu plaży stanął duży basen, myślę też nad otwarciem lokalu gastronomicznego – uchyla rąbka tajemnicy Łukasz Wojciechowski.

ANNA MACHOWSKA


Od kilku tygodni pytaliśmy czytelników, gdzie w regionie najlepiej się wypoczywa? Który ośrodek kusi nie tylko bogatą i atrakcyjną cenowo ofertą, ale też miłą atmosferą? Jednym słowem, jest miejscem, do którego chce się wracać i warto polecać innym. Sms-y od czytelników przyniosły nam odpowiedz. Nasz redakcyjny plebiscyt wygrał ośrodek wypoczynkowy „Słoneczko” w Wieleniu. Jego właściciel otrzymał od nas statuetkę i certyfikat popularności.

Nagrody mamy tez dla głosujących. Weekend w zwycięskim ośrodku wygrała Wanda Szymoniak z Leszna. Upominki od redakcji w postaci albumów fotograficznych autorstwa naszego redakcyjnego kolegi dostają: Agnieszka Walachowska z Górki Duchownej, Agnieszka Pluta i Krzysztof Szymoniak z Leszna. Wszyscy uczestnicy naszej zabawy zaprezentowani na łamach gazety i portalu mają ofertę, obok której klienci nie powinni przejść obojętnie. Zwłaszcza ci, którzy dotarli do finału plebiscytu, czyli: ośrodek „Gościniec” w Dębcu Nowym, dwa ośrodki z Boszkowa – „Sadyba” i „Munakiki” oraz ośrodek wypoczynkowo -szkoleniowy „Waykiki” w Osiecznej.

 

SHARE
Previous articleUnia w finale MMPPK
Next articleZwierzyniec Panoramy