Wygrał salon “My Beauty”

7

Salon "My Beauty" mieszczący się przy ul. 55 Pułku Piechoty w Lesznie zwyciężył w naszym plebiscycie „Złote nożyczki”. Istnieje od 1998 r. Przez pierwszych dziesięć lat funkcjonował pod nazwą Laurent. Jego właścicielami są Edyta i Maciej Chudzińscy. Firma świadczy nie tylko fryzjerskie, lecz także kosmetyczne usługi. Można tu również skorzystać z solarium, a także zaopatrzyć się w niebanalny zapach w perfumerii.

Rytuały Kerastase

Zanim przy ul. 55 Pułku Piechoty powstało atelier fryzjersko–kosmetyczne, Edyta Chudzińska prowadziła przy ul. Prochownia w Lesznie gabinet kosmetyczny, później przez pięć lat była szkoleniowcem w firmie Avon w Warszawie. Cały czas myślała jednak o tym, by otworzyć większy salon w Lesznie. Marzenie udało się zrealizować 28 sierpnia 1998 r.

– Miałam głowę pełną pomysłów, ale też obawy, czy ktoś tu w ogóle zajrzy – wspomina Edyta Chudzińska.

Nawiązała współpracę ze Zdzisławem Gasperowiczem, znanym pod artystycznym pseudonimem Laurent. Był on artystą, absolwentem ASP oraz fryzjerem, nazywanym „poetą grzebienia”. Przez dziesięć pierwszych lat leszczyńskie atelier było salonem franczyzowym Laurenta.
Wspomniane obawy okazały się bezpodstawne, bowiem Laurent, a później My Beauty zyskał grono stałych klientów.

– Podstawą naszej filozofii pozostaje od zawsze przekonanie, że włos jest żywą i cenną materią, która zasługuje na troskliwą i najlepszą pielęgnację. Dlatego oferujemy rytuały Kerastase – wyjątkowe doznania piękna, które przynoszą włosom regenerację, blask i zdrowie. Najpiękniejsza fryzura i kolor będzie źle wyglądać, jeżeli włosy będą zniszczone – przyznaje Edyta Chudzińska.

Klient jest szefem

W 2008 r. salon zyskał nowy wystrój. Wtedy zmienił też nazwę na My Beauty. Na swoim koncie ma prestiżowe nagrody branży fryzjersko-kosmetycznej. Od dwóch lat należy do grona salonów marki Kerastase w Polsce i tym samym może poszczycić się nazwą Instytut Kerastase. Salon otrzymał wyróżnienie w konkursie profesjonalnego magazynu dla kosmetyczek „Salon i Elegancja” – Super Salon roku 2006.

Miesięcznik „Dom i Wnętrze” zaliczył salon do grona sześciu najpiękniejszych w Polsce 2007 r. Z kolei magazyn „Uroda Beauty Expert” wyróżnił My Beauty dyplomem w programie „Uroda rekomenduje salon” w 2008 r. Fryzjerzy leszczyńskiego salonu sięgnęli po produkty Loreal Professionel, a My Beauty znalazł się wśród najlepszych w Polsce, zaliczanych do grona Salon Expert.

– Moim pracownikom powtarzam zawsze, że to nie ja jestem szefem, lecz klient – podkreśla Edyta Chudzińska.

Perfumy z tradycją

My Beauty to również perfumeria.

Wybierz zapach, który będziesz nosić, ubierać się w niego rytualnie każdego dnia, aby doświadczać codziennie kim jesteś – tak zachęca do wizyty w świecie przeróżnych zapachów.
Edyta Chudzińska zapowiada, że od nowego roku chce wprowadzić do perfumerii My Beauty nowe luksusowe perfumy, takie, których nie można kupić w marketach czy drogeriach.

– Są marki, które oferują zapachy mające nawet 300-letnią tradycję. Dbają o każdy szczegół, nawet flakony są wykonywane ręcznie, by zyskały na niepowtarzalności. Zdarza się, że taka firma produkuje np. tylko tysiąc czy kilka tysięcy flakonów danych perfum. Z tego do Polski trafia przykładowo siedemdziesiąt. Chcemy, by również w naszej perfumerii klienci mieli dostęp do takiego luksusu – dodaje współwłaścicielka salonu My Beauty.

Klienci maja również możliwość udziału w spotkaniach z wizażystami i ekspertami marek współpracujących z perfumerią. Dla tych, którzy nie mogą pojawić się w My Beauty osobiście, perfumeria oferuje sklep internetowy, za pośrednictwem którego można zamawiać wybrane zapachy.

Ofertą specjalną atelier My Beauty jest „gift voucher”, który można podarować komuś bliskiemu z okazji świąt, urodzin czy imienin. Tego typu zaproszenia są ważne przez trzy miesiące od daty zakupu.

ANNA MAĆKOWIAK

W naszym plebiscycie „Złote nożyczki” wzięło udział szesnaście salonów z regionu leszczyńskiego. Część kandydatur zaproponowaliśmy my, a część nasi czytelnicy. Do drugiej tury zakwalifikowało się osiem z największą liczbą głosów. Zwyciężył salon, który łącznie w obu turach głosowania zdobył najwięcej sms-ów.

Wśród czytelników, którzy oddali głosy, rozlosowaliśmy nagrody. Usługę fryzjerską w zwycięskim salonie My Beauty otrzymuje: Mariusz Wiliński z Leszna. Upominki – albumy Bogdana Ludowicza „Zapisane obiektywem” czekają w naszej redakcji na Annę Woźniak i Sebastiana Nowaka (oboje z Leszna).