Niezapomniana impreza dla dzieci

2

 

Wiele zależy od pory roku, ale także od upodobań młodego jubilata i kolegów oraz koleżanek, które zaprasza na swą imprezę.

Propozycji jest mnóstwo

Malutkie dzieci najlepiej czują się w domu. Nieco starsze są już bardziej żądne wrażeń, stąd można przygotować dla nich więcej atrakcji podczas domowej imprezy albo też zorganizować je w innym miejscu.

Z pomocą przychodzą np. sale zabaw. Można zdecydować się na urodzinki w tradycyjnej oprawie lub z motywem, np. Hello Kity, Monster High czy w scenerii pirackiej.

Cena urodzinowego pakietu to wydatek np. 25-30 zł od osoby. Dzieci mogą spędzić czas, korzystając z urządzeń znajdujących się na terenie bawialni, a także dyskutując przy poczęstunku.

Taka propozycja niewątpliwie będzie dobrym rozwiązaniem, gdy urodziny naszego dziecka przypadają w okresie jesienno-zimowym i ze względu na pogodę trudno byłoby o kilkugodzinną imprezę w plenerze. Nie oznacza to jednak, że w czasie urodzin nie będzie wyjścia na dwór. Przy śnieżnej i słonecznej pogodzie ekscytującym momentem zabawy na dworze.

A może animator?

Jeśli mamy lokum albo też plenerową przestrzeń możemy skorzystać z pomocy animatora. Jarek Sobkowiak, od dwóch lat prowadzący w Lesznie Klub Uśmiechu Animek, mówi, iż jest to coraz bardziej popularna forma organizowania spotkań dla dzieci.

Rodzice dbają o sferę kulinarną, natomiast moim zadaniem jest zagospodarować czas jubilatowi oraz jego gościom. To, jak będzie przebiegać impreza, zależy w dużej mierze od wieku uczestników – podkreśla.

Wyjaśnia przy okazji, iż dla 3- lub 4-latków program musi mieć charakter bardziej zabawowy, natomiast nieco starsze dzieci chętnie będą ze sobą rywalizowały.

Stara się tak zagospodarować imprezowe godziny, by cały czas coś się działo. Stąd zabawy, tańce, rywalizacje, a także odpowiednia do nich muzyka.

– Ze mną nie ma siedzenia. Owszem, jest czas na urodzinowy tort, konsumpcję przekąsek, ale przerwy nie są zbyt długie. Bo nie po to wynajmuje się przecież animatora, by dzieci siedziały przy stole – kończy twórca Klubu Uśmiechu Animek.

Bywa zapraszany na imprezy w różne miejsca. Prowadził nawet animacje na podwórku czy działce.

Radosne przygotowania

Ważne są nie tylko same urodziny, lecz również przygotowania do nich. One również mogą sprawić naszemu dziecku wiele radości. Dlatego nie załatwiajmy wszystkiego za niego, lecz wspólnie wybierzmy zaproszenia, podyskutujmy nad urodzinowym menu.

Jeśli nasz maluch przejawia takie zainteresowania, może sam wykonać zaproszenia, a jeżeli sami zajmiemy się przygotowaniem pyszności – niech pomaga nam w kuchni.

Pozostaje jeszcze kwestia wystroju. Tu również rozwiązania mogą być bardzo różne, lecz już kilka balonów i serpentyn sprawi, że pomieszczenie, w którym spotkają się mali goście, zyska zupełnie inny klimat.

Jeśli z różnych względów nie zdecydujemy się na to, by innym zlecić zagospodarowanie czasu wolnego dziecku i jego przyjaciołom, możemy zadbać o to sami. Wystarczy kilka dobrych pomysłów i mieć w zanadrzu kilka propozycji zabaw. Dzieci zapewne chętnie zaangażują się, jeśli zaproponujemy im zabawy zręcznościowe w plenerze, wspólne tańce.

Dzieci mogą nam również z własnej strony podsunąć pomysły co do urodzinowych zabaw, podpatrzone czy to w przedszkolu, czy na festynach bądź innych dziecięcych imprezach. Dobrze jest mieć przygotowany na piśmie scenariusz urodzinowej imprezy, ale bywają momenty, gdy warto postawić na spontaniczność.

ANNA MAĆKOWIAK