Zwierzyniec Panoramy

1

 

 

Nowiny z gminy
Do gabinetu burmistrza weszła sekretarka i lekko zadumana oznajmiła, że przyszła jesień. Burmistrz stwierdził, że na razie nie ma czasu jej przyjąć, więc niech przyjdzie w przyszłym tygodniu, a najlepiej niech wcześniej zadzwoni i się umówi.
                    ***
Podczas ostatniej sesji rady gminy przewodniczący oznajmił, że ma dwie wiadomości. Jedną dobrą, a drugą złą. Dobra była taka, że nie będzie złej wiadomości, a zła, że nie będzie dobrej.

Będzie mniej
Właściciel dużej firmy zwrócił się ostatnio do archiwum państwowego w celu pozwolenia na zniszczenie dużej liczby starych dokumentów. Archiwum wyraziło zgodę pod warunkiem, że przed zniszczeniem sporządzi po 3 kopie.

Uwaga jasnowidz-oszust!
Ostatnio w Lesznie pojawił się człowiek podający się za jasnowidza. To oszust. Sprawdziliśmy to chcąc przeprowadzić z nim wywiad. Kiedy zapukaliśmy do jego domu, ten zapytał – Kto tam?

W „Biskupiance”
Ostatnio w restauracji „Biskupianka” przez dwie godziny siedział klient i nie podszedł do niego żaden kelner. Gdy w końcu pojawił się kierownik sali, nasz klient oznajmił, że jest oczarowany tym miejscem. Czuje się jak w domu. Tam też nikt nie zwraca na niego uwagi.

Ankieta
Z przeprowadzonej przez redakcję ankiety wynika, że wiele matek chce żeby ich dzieci wychowywała ulica. Najchętniej Wall Street.

Nasi milusińscy
Za każdym razem, gdy ojciec Maciusia (4 lata) odbiera swoją pociechę z przedszkola, składa on pani dyrektor i wszystkim opiekunkom serdeczne podziękowania za zajęcie się synem i jednocześnie wyraża podziw, że wytrzymali z nim cały dzień.

Odpowiedzi redakcji
Czy nauka języka angielskiego jest trudna? – pyta Stanisław R. ze Wschowy.
Odpowiedź redakcji: nauka każdego języka jest prosta. Wystarczy jedynie zastąpić wszystkie polskie wyrazy obcymi.

Kronika policyjna
W sobotę patrol policji zatrzymał kierowcę ciężarówki i stwierdził brak czerwonego światła z tyłu samochodu. Kierowca próbował wytłumaczyć, że światło jest, tylko nie działa. Policjant stwierdził, że lepiej jakby tego światła nie było, ale działało.

Z wokandy
Marian Z. został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za to, że bił głową w mur. Wyrok jest tak wysoki, ponieważ okazało się, że bił nie swoją głową.

Z frontu zdrowia
Do lekarza specjalisty przyszła bardzo gruba pacjentka. Lekarz zalecił, aby z powodu opuchniętych nóg dużo leżała, a na nadwagę zalecił długie spacery.

Kronika towarzyska
Znany ginekolog, zrywając zaręczyny, poprosił byłą narzeczoną o zwrot pierścionka zaręczynowego i uiszczenie zaległych opłat za 47 wizyt.

Z życia emeryta
Umierając emeryt Franciszek H. powiedział swojej żonie, aby po jego śmierci nie rozpaczała i szybko ponownie wyszła za mąż. Żona stwierdziła, że miało by to sens, gdyby umarł jakieś 15 lat temu, kiedy nie była jeszcze taka stara.

U Antkowiaków
Syn Antkowiaków przyprowadził tydzień temu do domu wybrankę swojego życia, która świetnie gotuje, jeszcze lepiej piecze, bardzo lubi sprzątać i w ogóle wszystko potrafi. Antkowiakowa zaraz ją zaakceptowała. Kazała jej przychodzić przed każdymi świętami oraz w czwartki i soboty.

Nasze hasło
Namiętność można przezwyciężyć, natomiast nie można jej  zaspokoić.

BARTŁOMIEJ SKRZYPCZAK