Zamiast ligi mecz pucharowy

1

Leszczynianie w I rundzie na szczeblu Wielkopolski mieli wolny los. Wolsztyniak wyeliminował MKS Poznań. Drugą parę półfinałową tworzą MKS Kalisz i Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Zwycięzcy obu par zagrają w regionalnym finale i dopiero zwycięzca regionalny zagra w Pucharze Polski już na szczeblu centralnym.

Dla leszczynian będzie to w tym sezonie już trzecia potyczka z zespołem zza miedzy. Najpierw oba zespoły spotkały się przed sezonem podczas turnieju o Puchar Wójta Włoszakowic, a nie tak dawno w lidze. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami podopiecznych trenera Ryszarda Kmiecika.

Prawda jest jednak taka, że na tę chwilę wyżej stoją notowania zespołu z Wolsztyna, który w lidze spisuje się bardzo dobrze, plasując się na trzecim miejscu z bilansem 6 zwycięstw i 1 porażki, tej wspomnianej właśnie w Lesznie.

Mecz pucharowy to też inna bajka. Tu nie ma takiego ciśnienia jak w lidze. Często trenerzy dają pograć zawodnikom, którzy mniej grają w rozgrywkach o ligowe punkty. Czy tak będzie i w tym przypadku? Na pewno mecz ten będzie pożyteczny w tej krótkiej ligowej przerwie. Pozwoli nie wyjść obu drużynom z rytmu meczowego.

Starcie pomiędzy Real Astromal Leszno, a Wolsztyniakiem Wolsztyn rozegrane zostanie w piątek o godzinie 18.30 w hali Trzynastka. (andre/fot.archiwum).