Włoska wizyta

35

Pobyt zagranicznych gości związany był z ich udziałem w międzynarodowym programie JOB SHADOWING Erasmus Plus KA1.

W trakcie tygodniowej wizyty goście uczestniczyli w wielu lekcjach, wspólnie z uczniami i nauczycielami sierakowskiej placówki zwiedzili Wrocław wraz z jego zabytkami i licznymi atrakcjami oraz nowoczesny kompleks edukacyjno – turystyczny w Rudzie Sułowskiej wraz z okolicznymi stawami rybnymi.

Brali udział w zajęciach laboratoryjnych z edukacji przyrodniczo – leśnej na terenie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Żmigród na temat: „Życie w kropli wody”. Prowadzili także warsztaty języka włoskiego dla uczniów z różnych klas gimnazjum. Ważnym elementem pobytu włoskich nauczycieli był ich udział w XIII szkolnych obchodach Święta Drzewa, w trakcie których wspólnie z Burmistrzem Gminy Rawicz – Grzegorzem Kubikiem uroczyście zasadzili Drzewa Pokoju na terenie szkoły, ufundowane przez Urząd Miejski Gminy Rawicz.

– Wizyta zagranicznych gości wpisana jest w niezwykle efektywną i rozbudowaną współpracę międzynarodową, jaką nasze gimnazjum prowadzi już od wielu już lat – podsumowuje Piotr Mosiek, dyrektor gimnazjum w Sierakowie. (ama)