Złodzieje wpadli w Jutrosinie

19
 
   Z jednego z marketów w Rawiczu skradziono słodycze o wartości ok. 650 zł. Obsługa sklepu zorientowała się, że mężczyzna wynosi towar, potem zauważyła, że wsiadł do samochody zaparkowanego w pobliżu. 
   – Świadkowie zapamiętali markę samochodu. Opisane auto zauważyli dzielnicowi w Jutrosinie. W samochodzie znajdował się skradziony w Rawiczu towar – informuje Beata Jarczewska, rzeczniczka rawickiej policji.
 
   Zatrzymani złodzieje to 27-letni mieszkaniec Wrocławia i 31-letni mieszkaniec Oławy. Rawiccy kryminalni ustalili, że obaj mają na koncie znacznie więcej tego typu przestępstw.
 
   – Od lutego dokonali w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku kilkudziesięciu kradzieży sklepowych. Z marketów różnych sieci handlowych wynosili słodycze, kawę, kosmetyki, artykuły chemii gospodarczej – tłumaczy rzeczniczka rawickiej policji.
 
    Mężczyźni skradli towar o wartości ok. 18 tys. zł. Część łupów przeznaczyli na własne potrzeby, inne sprzedali. Wcześniej już byli karani za kradzieże. Grozi im do pięciu lat więzienia. (ram)