Ewakuowano uczniów (galeria)

5

 

Sprawcą zamieszania był jeden ze szkolnych konserwatorów. Mężczyzna porządkując piwnicę upuścił karton, z którego wypadły dwie butelki i rozbiły się. Ciecze, które się w nich znajdowały po połączeniu dały ostry, nieprzyjemny zapach. Na miejsce wezwano straż pożarną. Kościańscy funkcjonariusze podejrzewali, że powstała substancja nie jest groźna, ale nie mając sprzętu, aby to potwierdzić zmuszeni byli na miejsce wezwać kolegów z oddziałów chemicznych w Lesznie i Poznaniu. Ci potwierdzili przypuszczenia kościańskich strażaków określając substancję jako zasadową, która nie zagraża ani ludziom ani środowisku. 

– Wcześniej jednak ze skrzydła szkoły, w którym doszło do wypadku, ewakuowano 200 uczniów. Niestety, w związku z tym, że trudno było znaleźć dla nich wszystkich miejsce w klasach dyrekcja zdecydowała się wszystkim skrócić lekcje – wyjaśnia Andrzej Ziegler, zastępca komendanta powiatowego PSP w Kościanie.

Na miejscu pojawiła się też karetka, bo jedna z uczennic doznała ataku padaczki i po udzieleniu pierwszej pomocy odwieziono ją do szpitala. Później na izbę przyjęć zgłosiło się też dwóch nauczycieli szkoły, którzy uskarżali się na złe samopoczucie. (mach/fot. B. Ludowicz)

Zobacz zdjęcia