Nagrodzono nieprzeciętnych (galeria)

49
 
Nagroda „Za mikrofon i pióro” trafiła do leszczyniaka Jarosława Adamka z radia Elka, który z rozgłośnią związany jest od 19 lat. Prowadzi w nim własne pasmo codziennych wywiadów na lokalne i ogólnopolskie tematy, a od kilku lat komentuje wydarzenia także jako felietonista.
 
„Za troskę o zabytki” wyróżniono Grzegorza Koniecznego z Turwi, pomysłodawcę i twórcę prawdopodobnie jedynego w Polsce muzeum gorzelnictwa, działającego od 2004 r. w budynku czynnej gorzelni w Turwi, którą odwiedzają liczne krajowe i zagraniczne wycieczki.
 
„Za przedsiębiorczość” doceniono Michała Szybiaka ze Śmigla, który jest założycielem i prezesem prężnie rozwijającej się firmy Grupa Producentów Rolnych Michel Pasze sp. z o.o. Zajmuje się ona sprzedażą mieszanek mineralno-witaminowych oraz specjalistycznych dodatków żywieniowych dla trzody chlewnej, bydła i drobiu.
 
Ponadto po raz dwudziesty redakcja przyznała też wyróżnienie za działalność samorządową – „Dobry Gospodarz”. Tytułem i drewnianą rzeźbą „Dobrego Gospodarza” autorstwa kościańskiego artysty Mariana Malińskiego  tym razem uhonorowano sołtysa wsi Jasień Bronisława Michalak, który swoją funkcję pełnił w latach 1986-2014. Niestety, nie mógł on osobiście odebrać nagrody, bo przebywał w szpitalu.

Wielkim nieobecnym na gali był zmarły niedawno Leszek Michalczak z Kościana, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie, którego nagrodzono „za regionalizm”. Statuetkę w jego imieniu odebrała siostra.

 
Wspomniany już na wstępie były prezydent korzystając z zaproszenia „Wiadomości Kościańskich” zwiedził ziemię kościańską. Gościł m.in. w Lubiniu, Racocie, Turwi i Kościanie. (mach/fot. B. Ludowicz)