BC Obra lepsza od SMS PZKosz

2

Pojedynek od początku był wyrównany. Lepiej rozegrane ostatnie minuty I kwarty wyprowadziły gości na prowadzenie (20:25). Potem SMS zwiększył to prowadzenie nawet do 10 punktów (27:37).

Obra jednak z mozołem odrabiała straty. Gospodarze w 27 minucie doprowadzili w końcu do remisu (57:57). Potem już do końca prowadzili miejscowi, ale zwycięstwo było mocno zagrożone. Na 64 sekundy przed końcem spotkania obie drużyny dzielił tylko punkt (79:78).

Wtedy jednak trafił zza łuku Wizerkaniuk, a potem gospodarze celnie egzekwowali rzuty wolne za sprawą Kabata i mecz zakończył się ostatecznie rezultatem (87:80).

BC Obra Kościan – SMS PZKosz Władysławowo 87:80 (20:25, 23:24, 21:13, 23:18)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Kabat 21 (1×3), Ciążkowski 20 (2×3), Wizerkaniuk 16 (2×3), Ratajczak 12 (2×3), Kiszka 7 (1×3), Kopciński 6, Sobiech 5 (1×3), Szymkowiak 0, Klimczok 0, Stróżyński 0. (andre/fot.archiwum).