Derby dla lidera z Leszna (galeria)

8

Rawia prowadziła tylko na początku, bo jako pierwsza trafiła do kosza. Potem jednak 10 punktów z rzędu zdobyli goście i zrobiło się (2:10). I kwarta była popisem lidera rozgrywek. Te 10 minut, które otwierało mecz zakończyło się wynikiem (9:21).

W II kwarcie gra się wyrównała, ale utrzymywała się dość bezpieczna kilkunastopunktowa przewaga podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego.

Po przerwie 7 punktów  z rzędu zdobył szalejący Stanferd Sanny i przyjezdni uciekli jeszcze bardziej (23:44). Rawia później na chwilę odrobiła kilka punktów, ale już po 4 faule mieli mocno pilnowani przez leszczynian Stankiewicz i Dryjański i sytuacja gospodarzy zrobiła się po prostu nie do pozazdroszczenia.

Jednak Rawia jeszcze próbowała ambitnie gonić. Rozpoczęła ostatnie 10 minut od ,,trójki" Stankiewicza i trafienia Nowickiego i różnica między drużynami wynosiła już tylko 10 punktów (47:57). O czas poprosił wtedy trener Łukasz Grudniewski. Krótko potem za trzy punkty trafił Sirijatowicz i przewaga leszczynian wzrosła do 13 punktów.

Tych strat drużyna z Rawicza, pomimo ambitnej postawy nie była w stanie zniwelować. Derby ostatecznie zakończyły się triumfem faworyta spotkania i lidera II ligi 55:71.

Rawia Rawag Rawicz – Jamalex Polonia 1912 Leszno 55:71 (9:21, 14:16, 19:20, 13:14)

Punkty dla Rawii Rawag zdobywali: Urbaniak 15, Maciołek 12, Lipowczyk 11, Nowicki 9, Stankiewicz 8, Staśkowiak 0, Pietraszek 0, Dryjański 0, Rabe 0.

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Sanny 27, Sirijatowicz 20, Milczyński 9, Jankowiak 7 (10 as), Sobkowiak 4, Malinowski 2, Paszek 2, Mowlik 0, Zubik 0. (andre/fot.archiwum).