Dziewiątka lepsza od beniaminka z Kalisza

8

Mniej doświadczony rywal, dysponujący też gorszymi warunkami fizycznymi napsuł gospodarzom sporo krwi. Już w I kwarcie walka trwała do ostatniej piłki i zakończyła się triumfem Dziewiątki do 24.

W II partii role się odwróciły, choć przez długi czas nic tego nie zapowiadało. Podopieczni trenera Borowskiego pomimo, że mieli już w pewnym momencie dość wysoką, bo 6-punktową przewagę roztrwonili ją, a potem poprzez swoją nerwową grę nie byli w stanie się przeciwstawić i ulegli Kaliszanom 22:25.

Pewność w grze wróciła w szeregi miejscowych w trzecim i czwartym, jak się okazało ostatnim secie tego pojedynku. Wyższość UKS Dziewiątka Leszno nie podlegała już dyskusji i wszystko zakończyło się wygraną naszej drużyny 3:1.

UKS Dziewiątka Leszno – Amber Kalisz 3:1 (26:24, 22:25, 25:18, 25:19)

Bardzo ciekawie zapowiada się kolejne spotkanie w hali Gimnazjum nr. 9. Już w kolejną sobotę dojdzie bowiem do III-ligowych derbów ze świetnie spisującą się ekipą z Gostynia. (andre/fot.archiwum).