Pompax Tęcza wygrała w Poznaniu

5

Tylko początek tego spotkania nie układał się po myśli podopiecznych trenera Arkadiusza Zachacza. Po 10 minutach prowadziły ,,akademiczki" 20:14. Potem ta przewaga jeszcze wzrosła o kolejnych 7 punktów i sytuacja robiła się mało komfortowa.

Potem jednak w końcówce pierwszej części spotkania trafiały raz za razem i do przerwy schodziły do szatni ze stratą już zaledwie dwóch punktów, co dobrze wróżyło na drugą połowę.

Leszczynianki opanowały sytuację po zmianie stron. To one dyktowały warunki, prezentując dobrą obronę i niezłą skuteczność. Efekt, to przekonujące, wysokie zwycięstwo na parkiecie rywalek (69:50).

Bemo Motors AZS Poznań – Pompax Tęcza Leszno 50:69 (20:14, 9:13, 10:21, 11:21)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Woźniak 14, Lubińska 11, Gadkowska 11, Brambor 11, Raczyńska 5, Kaczmarek 3, Franckowiak 2, Susła 2. (andre/fot.archiwum).