Dzień ostatniej szansy

2
– Kolejki są ogromne. Niestety, ci którzy zwlekali ze złożeniem wniosku o nowy dokument muszą teraz swoje odczekać. Na szczęście atmosfera nie jest nerwowa, ludzie podchodzą do tego ze zrozumieniem – mówi Wiesław Szymkowiak, zastępca naczelnika wydziału komunikacji i transportu w Starostwie Powiatowym w Lesznie.

Kierowca, któremu nie uda się wymienić prawa jazdy w wyznaczonym terminie nie straci uprawnień, ale nie będzie mógł posługiwać się starym dokumentem, bo ten po prostu jest już nieważny.

– Jeżeli ktoś chce wydajemy mu zaświadczenie, że złożył wniosek o nowe prawo jazdy, ale to nie ma sensu, bo ono do niczego nie uprawnia – dodaje W. Szymkowiak.

Jeśli podczas rutynowej kontroli policja stwierdzi brak nowego dokumentu, to kierowca będzie musiał zapłacić 50 zł mandatu. Poza tym zostanie mu odebrane nieważne prawo jazdy, otrzyma za to pokwitowanie (ważne 7 dni). W przypadku dalszego zwlekania z wymianą, będzie traktowany jak recydywista, a jego samochód może zostać odholowany. (mach/ fot. S. Skrobała)

SHARE
Previous articleTankowanie z pizzą
Next articleIdą w rury