Centrum obsługi w urzędzie skarbowym

W 50 urzędach skarbowych w kraju, w tym w Rawiczu i Gostyniu, powstały tzw. centra obsługi. To jedno z nowych rozwiązań wprowadzonych od 1 września 2015r. na podstawie ustawy administracji podatkowej.

Teraz remontują w środku

Po gruntownym remoncie elewacji i dachu przyszedł czas na wnętrze rawickiego ratusza. Kolejnym etapem prac jest zadanie pod tytułem „Rozbiórka instalacji gazowej i centralnego ogrzewania oraz budowa instalacji gazowej i centralnego ogrzewania w budynku ratusza w Rawiczu”. Przetarg wygrała firma KOZBUD.

Czy z dyżurami aptek wszystko jest w porządku?

Pytają niektórzy mieszkańcy powiatu rawickiego. Ubolewają nad tym, że są noce, kiedy nie ma możliwości, by kupić potrzebne medykamenty w stolicy powiatu. 

Rekordowa Złota Setka

39 skazanych wzięło udział w kolejnej edycji "Złotej setki. Biegu ku wolności". W półmaratonie towarzyszyli im m.in. znany dziennikarz Maciej Kurzajewski (na zdjęciu z prawej) oraz specjalizujący się w bieganiu po schodach Piotr Łobodziński. 

Światłowodowe przyłącza

Mieszkańcy Dąbrówki, Dębna Polskiego, Rawicza, Szymanowa, Ugody, Wydaw, Zawad, Zielonej Wsi i Żylic już niedługo zyskają możliwość podłączenia się to nowoczesnej sieci telekomunikacyjnej realizowanej w ramach projektu „Światłowód do domu”, którą realizuje firma Fibrehost Sp. z o.o. w Poznaniu.

Czekają na dorosłych

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie prowadzi jeszcze nabór w bezpłatnych szkołach dla dorosłych.

Co z inwestorami?

Burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik obiecywał przed wyborami samorządowymi, że będzie robił wszystko, by sprowadzić do gminy inwestorów. Czy starania przyniosły skutki?

Spadło bezrobocie

Ostatni rok to okres sporego spadku bezrobocia w Rawiczu. Prawie o pół tysiąca mniej osób ma status bezrobotnego niż miało to miejsce rok temu. 

Z Anitą Włodaczyk i Piotrem Małachowskim

Pochodząca z Rawicza specjalistka od rzutu młotem oraz specjalizujący się w rzucie dyskiem Piotr Małachowski wzięli udział w campie lekkoatletycznym w gimnazjum w podrawickim Sierakowie. 

Szpital zaprosił na piknik (galeria)

Na boisku sportowym przy Szpitalu Powiatowym w Rawiczu odbył się festyn rodzinny. Dla gości imprezy wszystkie atrakcje były bezpłatne. 

PRZEGLĄD SAMORZĄDOWY

Mało czasu na koalicję

{youtube}Z-E53s4O0ws{/youtube} Polecamy rozmowę ze Sławomirem Szczotem, przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna. Pytamy m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w...

Rozmowa ze Sławomirem Szczotem – zapowiedź

{youtube}9ir_zf48DMM{/youtube} Pytam m.in. czy PiS czuje się beneficjentem zmian w mieście, jakie  ma pomysły na wydatki budżetowe w 2016 roku, dlaczego...

CYNK OD CZYTELNIKOW

Bieg po pasach?

Chcąc przejść przez skrzyżowanie Al. Konstytucji 3 Maja z Al. Jana Pawła II przy Trapezie trzeba iść bardzo szybko, a i tak daje to szansę pokonania tylko jednego pasa jezdni, bo zielony sygnał dla pieszych trwa naprawdę krótko.