Gimnazjaliści spróbują sił w teleturnieju

4

Zgodnie z zasadami programu ich przedstawiciel będzie musiał wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy i wyścigów samochodowych, a przy okazji pokonać uczniów innych dolnośląskich gimnazjów. Jeśli wygra, przejdzie do Wielkiego Finału, gdzie spotka zwycięzców pozostałych odcinków.

W teleturnieju szkołę reprezentować będzie Magdalena Słomczyńska z klasy III, ale wraz z nią do Wrocławia pojedzie grupa 20 gimnazjalistów, aby jej dopingować. Niechlowscy uczniowie na nagranie jadą już 12 maja.

– Ustaliliśmy, że drużynę kibiców stanowić będą uczniowie z najwyższą średnią ocen oraz odnoszący sukcesy w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Ten wyjazd to dla nich forma nagrody za wytężoną pracę w kończącym się roku szkolnym – mówi wicedyrektor szkoły Halina Kuchta.

– Wszystkich czeka ich ważne zadanie – wtóruje jej Andrzej Skorecki, dyrektor niechlowskiej placówki. – Organizatorzy, czyli telewizja wrocławska, wydział ruchu drogowego komendy wojewódzkiej policji, kuratorium oświaty oraz pogotowie ratunkowe, zaznaczali, że oprócz merytorycznego przygotowania uczestnika bardzo liczy się aktywny udział zespołu wspierającego.

Niechlowskim gimnazjalistom we wrocławskiej telewizji na pewno nie zabraknie różnych emblematów charakterystycznych dla ich szkoły i gminy. Wyposaży ich na tę okoliczność rada rodziców.

– Będzie to wspaniała promocja szkoły i gminy – cieszy się H. Kuchta.

Teleturniej „Motoklasa” ma rolę edukacyjną. W formie zabawy, w przystępny sposób ma przybliżyć uczestnikom i telewidzom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym. Jego rolą jest promowanie wśród młodych ludzi pozytywnych zachowań, zwłaszcza jako pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. (mach)