Koniec niektórych sądów rejonowych

4

Z końcem 2012 r. przestaną istnieć sądy rejonowe w Gostyniu, Rawiczu i Wschowie. Pierwsze dwa przejmie sąd w Lesznie, trzeci – w Nowej Soli. Mieszkańcy na tych zmianach mają nic nie stracić – będą obsługiwani w tych samych obiektach, na ścianach których zmienią się tylko szyldy.

Wśród blisko 80 likwidowanych sądów rejonowych trzy: w Gostyniu, Rawiczu i Wschowie znajdują się w regionie leszczyńskim. Z początkiem stycznia pracowników tych sądów przejmą większe sądy.

– Mieszkańcy nie odczują reorganizacji placówek sądowych. Drugiego stycznia 2013 r. będziemy pracować, jak dotychczas – zapewnia sędzia Błażej Snela, do końca 2012 r. prezes Sądu Rejonowego w Rawiczu. – Wszystkie rozpoczęte sprawy będą nadal prowadzone przez tych samych sędziów, zmieni się tylko sygnatura akt. Także wszystkie nowe postępowania z powiatu rawickiego nadal będą rozpatrywane w Rawiczu.

Z początkiem 2013 r. Sąd Rejonowy w Lesznie przejmie sądy w Gostyniu i Rawiczu. W każdym z tych miast funkcjonować będą po cztery wydziały zamiejscowe (cywilny, karny, rodzinny i ksiąg wieczystych) leszczyńskiej placówki. Jak zapewnia sędzia Grażyna Weleda, prezes Sądu Rejonowego w Lesznie, przewodniczący wydziałów zachowają swe stanowiska.

(ram)

Więcej na ten temat w aktualnym numerze "Panoramy Leszczyńskiej"

[KUP E-WYDANIE]