Bieg po pasach?

47

To nie są przejścia dla pieszych, ale dla sprinterów – oburza się starsza mieszkanka Leszna. Kobieta twierdzi, że chcąc przejść przez skrzyżowanie Al. Konstytucji 3 Maja z Al. Jana Pawła II przy Trapezie trzeba iść bardzo szybko, a i tak daje to szansę pokonania tylko jednego pasa jezdni, bo zielony sygnał dla pieszych trwa naprawdę krótko.

Zaznacza, że jedynie młode i sprawne osoby potrafią w tym czasie pokonać drogę, a pozostałe przechodzą, gdy zielone światło miga bądź włącza się już czerwone.

– Tymczasem jest to droga prowadząca do przychodni lekarskiej Medeor, a więc tam częściej niż gdzie indziej na drugą stronę ulicy muszą przejść osoby, które mają różne problemy ze zdrowiem – podkreśla nasza czytelniczka. – Szłam tamtędy niedawno razem z koleżanką, która porusza się o kuli. To był koszmar. Po pokonaniu jednego pasa byłyśmy tak przerażone, że bałyśmy się wejść na drugi. Wracałyśmy więc inną, okrężną drogą, bo po prostu bałyśmy się o swoje bezpieczeństwo.

Leszczynianka podkreśla, że zielone światła dla pieszych na tym skrzyżowaniu nigdy nie paliły się zbyt długo i drogę niemal zawsze trzeba było pokonywać etapami, ale po remoncie świecą się jeszcze krócej.

Zwróciliśmy się więc w tej sprawie z pytaniem do Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji w Lesznie.
(mach)

 

Więcej na ten temat w nr 40 "Panoramy Leszczyńskiej"

[KUP E-WYDANIE]