Sudety powtrzymały leszczynian

4

Leszczynianie zawiedli w tym meczu w ataku. Jeszcze do przerwy było całkiem obiecująco, bo o 5 puntów lepsi byli goście, którzy prowadzili (29:34).

W 26 minucie Sudety były już na prowadzeniu (44:42) i od tego momentu zaczęły w tym meczu przeważać. Zespół z Leszna zatracił skuteczność, a wśród gospodarzy w ataku szalał Niesobski, który okazał się dla przyjezdnych nie do zatrzymania, zdobywając w pojedynkę aż 37 punktów.

Statystyki pokazują, że wystarczyło zatrzymać tego gracza, by wygrać w Jeleniej Górze. Niesobski w pojedynkę oddał na kosz Polonii aż 45 rzutów!

Druga część spotkania była pod zupełną kontrolą Sudetów, które ostatecznie bardzo pewnie ograły Jamalex Polonię 77:60.

Sudety Jelenia Góra – Jamalex Polonia 1912 Leszno 77:60 (15:21, 14:13, 28:10, 20:16)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Jankowiak 17 (2×3), Zubik 12, Gadomski 10, Krówczyński 9 (1×3), Sobkowiak 6, Malinowski 4, Mowlik 2, Hajnsz 0, Łukomski 0, Kin 0.

Najwięcej dla Sudetów: Niesobski 37 (4×3), Wojciul 13, Raczek 10, Minciel 10. (andre/fot.archiwum).