Spinko nagrodzone Lodołamaczem (wideo)

5

Wyróżniani są w nim przedsiębiorcy, których cechuje duża wrażliwość społeczna, bo niczym tytułowi lodołamacze likwidują wszelkie bariery i nie boją się szeroko otwierać drzwi swoich firm. 

Nagrody rozdano we wtorek (28 IX) podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach: zakład pracy chronionej, otwarty rynek pracy i instytucja. Spinko zwyciężyło  w kategorii otwarty rynek pracy.Leszczyńska firma zatrudnia  190 osób  niepełnosprawnych co stanowi  ponad  34 procent  wszystkich zatrudnionych. W tym 91 osób wymagających szczególnej troski z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Są to ludzie, którzy mieliby problem ze znalezieniem pracy w innym miejscu.

– Dla nas są to pełnowartościowi pracownicy i nie mamy wątpliwości, że warto w nich inwestować. Wspólnie codzienną pracą udowadniamy, że również z taką kadrą możliwy jest sukces ekonomiczny. Nasza firma mimo niełatwej sytuacji na rynku stale się rozwija – podkreśla Donata Lorek-Skrzypek, dyrektor finansowy w firmie Spinko.

Dyrektor Donata Lorek-Skrzypek zaznacza też, że Spinko nie po raz pierwszy brało udział w konkursie Lodołamacze. W 2013 roku firmie przyznano drugie miejsce w kategorii otwarty rynek pracy w regionie  wielkopolsko–lubuskim.

– To ważne wyróżnienie, bo utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy jest dobre – twierdzi Donata Lorek-Skrzypek. (mach)

Zobacz materiał wideo:
{jgflv file:=[http://telewizjaleszno.pl/files/5692/1_spinko_-_lodolamacz_2015.mp4] width:=[374] height:=[240] autostart:=[true]}